Strona internetowa na systemie WordPress - dlaczego warto?

Strona internetowa na CMS Wordpress

WordPress jest obecnie jednym z najpopularniejszych systemów zarządzania treścią (CMS) na rynku światowym. Świadczy o tym fakt, iż obsługuje prawie 35% wszystkich serwisów internetowych na całym świecie. Nie ma więc wątpliwości, że sam na pewno trafiłeś w życiu na stronę powstałą na tym systemie, gdyż korzystają z niego nie tylko małe lub średnie firmy, ale także światowe giganty, takie jak Sony, czy New York Post lub NBC. Wiele osób błędnie uważa, iż WordPress służy jedynie jako platforma do blogowania. Nic bardziej mylnego. Przez lata system ten mocno ewoluował i aktualnie jest ceniony jako CMS do tworzenia stron internetowych. Co sprawia, że WordPress jest tak popularny?

System WordPress – najpopularniejszy system CMS

Podaje się, iż nawet co czwarty serwis internetowy na świecie jest obsługiwany przez system WordPress. Nic dziwnego, ponieważ posiada on wiele plusów. Jak wygląda popularność tego systemu w liczbach i statystykach?

Podaje się, iż 35% stron lub sklepów internetowych jest obsługiwanych przez system WordPress.
Platforma WordPress posiada prawie 62% udziału w rynku wszystkich CMS, czyli systemów zarządzania treścią.
Na świecie istnieje około półtora miliarda stron internetowych, z czego aż 455,000,000 z nich opartych jest na WordPressie.

Strony powstałe przy użyciu systemu WordPress notują około 20 miliardów wyświetleń miesięcznie, a jego użytkownicy każdego miesiąca udostępniają aż 70 milionów nowych postów.

Aż 30% z ogółu wszystkich sklepów internetowych obsługiwanych jest przez WordPress.
Z oficjalnej strony WordPress.org istnieje możliwość pobrania aż ponad 54 000 darmowych wtyczek rozszerzających jego możliwości. Wszystkie te liczby stale wzrastają!

Wordpress Polska

Intuicyjny panel sterowania stroną

Największą zaletą systemu WordPress jest oczywiście fakt, iż jest on darmowy. Płatne jedynie pozostają wybrane motywy lub wtyczki, ale nie są one obowiązkowe, istnieje wiele darmowych wariantów.

Drugim, równie ważnym argumentem przemawiającym za WordPressem, jest jego wyjątkowa intuicyjność w panelu sterowania stroną. Założenie strony oraz działanie w jej obrębie jest bardzo proste, nawet dla laików w tej dziedzinie. Ogromnym plusem tego systemu jest wyjątkowa prostota użytkowania. Choć początki bywają trudne, a ilość funkcji i zakładek na starcie mogą wydawać się przytłaczające, zapewniamy, że wcale tak nie jest. Z czasem i odpowiednim obyciem, każdy dostrzega, jak bardzo prosty i intuicyjny jest ten system.

Ogromny wybór bezpłatnych i płatnych szablonów graficznych znacznie obniża koszty i czas uruchomienia nowej strony, zapewniając jej profesjonalny wygląd. WordPress posiada mocno rozbudowane możliwości edycji treści oraz zarządzania poszczególnymi elementami strony. Wszystko, czego nie da się zrobić z panelu zarządzania, można zmodyfikować za pomocą wtyczek (lub bezpośrednio z poziomu kodu). System też wyposażony jest w bardzo wygodny i intuicyjny w użyciu edytor, pozwalający na umieszczanie nie tylko nowych treści na stronie ale także grafik, czy filmów.

Społeczność, która zrzeszona jest wokół systemu WordPress, obejmuje cały świat. Ma to znaczący wpływ na dostępność wtyczek i dodatków w poszczególnych krajach oraz ich dostępność w wielu wersjach językowych, w tym także polskiej. Możesz mieć pewność, że te najważniejsze i najpopularniejsze wtyczki są przetłumaczone na nasz rodzimy język. Warto wspomnieć także o fakcie, iż obecnie tworzenie stron poprzez system WordPress odbywa się z udziałem podejścia o nazwie RWD, czyli responsywnego projektowania stron internetowych. Wszystko to sprawia, iż Twoja strona nie będzie mieć żadnych problemów z wyświetlaniem się na komputerach, smartfonach, czy tabletach. Jest to bardzo ważne, ponieważ obecnie znaczna większość użytkowników internetu korzysta właśnie z mobilnych urządzeń.

Intuicyjny panel zarządzania stroną

WordPress – system CMS pełen możliwości

WordPress to system posiadający wiele niezbędnych, wbudowanych funkcji. Istnieje także możliwość rozbudowania i dostosowania go w prosty sposób do własnych potrzeb. Dzięki licznym wtyczkom i motywom możemy przy użyciu WordPressa stworzyć zwyczajną stronę firmową, sklep internetowy, blog firmowy, serwis rekrutacyjny, a nawet mocno rozbudowany portal. System ten pozwala na zbudowanie strony internetowej każdego typu. Swoją dużą zasługę ma w tym jego społeczność, która stale rozwija możliwości WordPressa o nowe dodatki i funkcjonalności.

Wtyczki, które oferuje system, pozwalają na dowolną rozbudowę strony. To właśnie dzięki nim istnieje możliwość tworzenia sklepów internetowych, rozbudowanych galerii, czy dodawania formularzy kontaktowych. Wiele takich wtyczek jest udostępnionych zupełnie za darmo i dostępnych od ręki poprzez oficjalną bibliotekę. Dużą zaletą jest także możliwość połączenia strony z bramką płatności, obsługą księgowości, a nawet z różnego typu serwisami, taki jak np. popularne Allegro.

WordPress i jego wtyczki dają możliwość zagłębienia się także w tajniki pozycjonowania nawet osobom, które kompletnie się na tym nie znają. Służą do tego wtyczki typu Yoast Seo lub All in One Seo, które skutecznie podpowiedzą, co należy zrobić, aby poprawić pozycje Twojego serwisu w wyszukiwarce Google.

WordPress w połączeniu ze wtyczką WooCommerce może stać się intuicyjną i profesjonalną platformą dla Twojego sklepu internetowego. Świadczy o tym fakt, iż jest to najczęściej wybierane rozwiązanie dla e-sklepów. Platforma ta jest prosta w obsłudze oraz posiada wiele nieograniczonych możliwości rozbudowy o np. płatności, czy wysyłki. WordPress umożliwia proste administrowanie stroną i sklepem za pomocą jednego, wspólnego panelu.

Dostępne moduły

Dostępny moduły WordPress

Agencja interaktywna Speckod – zaprojektujemy i zakodujemy twoją stronę internetową
Jeśli poszukujesz agencji interaktywnej, która w sposób profesjonalny zaprojektuje i zakoduje Twoją stronę internetową, sprawdź ofertę naszej firmy. W przypadku, gdy posiadasz biznes stacjonarny, bez znaczenia w jakiej branży oraz o jakiej wielkości, powinieneś pomyśleć o przeniesieniu go do sieci. To właśnie internet jest jednym z najbardziej efektywnych mediów reklamowych oraz emituje stosunkowo niskie koszty, w porównaniu do innych form reklamy.

Strona internetowa jest swojego rodzaju wizytówką Twojej firmy, więc przenosząc swój biznes do internetu, ważne jest, abyś zadbał o jej wygląd, na który składa się przejrzystość oraz niepowtarzalność. Nowa strona powinna także zawierać wszelkie niezbędne informacje na temat świadczonych usług. Nasza agencja interaktywna posiada duże doświadczenie w branży oraz wykwalifikowane grono specjalistów, którzy doskonale znają się na swojej pracy. Dbamy o to, aby tworzone przez nas strony były całkowicie bezpieczne. Zapewniają również niepowtarzalność layoutów (szaty graficznej), gdyż nie korzystają z gotowych rozwiązań.Każdy projekt jest indywidualny, wykonany wedle życzenia Klienta oraz gotowy do dalszej rozbudowy.

Korzystamy tylko ze sprawdzonych technologii, takich jak HTML5, CSS3, Javascript/Jquery, PHP7 i Mysql. Głównym wyróżnieniem naszej firmy jest fakt, iż serwisy internetowe, które tworzymy, nie są podatne na różnego rodzaju ataki zewnętrzne, gdyż dbamy o odpowiednie zabezpieczenia.

Nasza agencja stawia duży naciska na UI i UX, czyli sprawia, iż nowa strona jest w pełni intuicyjna i przyjazna dla jej użytkowników, a co się z tym wiąże, zachęca do skorzystania z usług firmy. Jeśli chcesz przenieść swój biznes do sieci i zależy Ci na sprawnej i profesjonalnej realizacji nowoczesnej i atrakcyjnej strony internetowej, którą po wykonaniu i odebraniu będziesz mógł sam dowolnie zarządzać – nie zwlekaj, sprawdź naszą ofertę.

Ikona kontakt Ikona kontakt Element dekoracyjny strony Element dekoracyjny strony

Współpraca

Porozmawiajmy już dziś!

Kontakt