Wypełniacz tekstu – Lorem ipsum

Każdy webdeveloper, wcześniej czy później spotka się z popularnym problemem „braku treści” od klienta (klient nie przysłał treści na czas), podczas kodowania strony internetowej – co wtedy? Czy projekt powinien czekać aż do ich przysłania?

Teoretycznie tak, projekt powinien poczekać, nie mniej jednak znacznie częściej projekt ma określony plan realizacji i jest umieszczony w czasie – agencja nie pozwoli sobie na większą zwłokę, ze względu, że opłacają Twój czas pracy. W takich sytuacjach musimy skorzystać z wypełniacza tekstu. Czym jest wypełniacz tekstu i dlaczego jest lepszy niż używanie losowych ciągów znaków? O tym dowiesz się w dalszej części artykułu.

Dlaczego warto korzystać z lorem ipsum?

Powodów z pewnością jest wiele, nie mniej jednak my przedstawimy ten najważniejszy – chodzi głównie o upodobnienie tekstu wypełniacza do prawdziwego tekstu pod kątem konstrukcji.

Podchodząc do problemu w sposób wpisywania losowego ciągu znaków np.:

„adsadasf fsafsd asda”

możemy się spotkać z olbrzymią krytyką – nie oszukujmy się jest to podejście co najmniej niepoważne/nieprofesjonalne podczas prezentacji projektu.

Używając wypełniacza Lorem ipsum uzyskamy następującą składnie np.:

„Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed convallis erat felis, et dignissim sapien interdum vel. Aliquam mollis, tellus nec gravida lacinia, metus tortor posuere libero, at dictum quam ex id ante. „

Jest to zdecydowanie „ładniejsza” i bardziej przystępna forma wypełniania luk treści.

My osobiście korzystamy z serwisu: https://www.lipsum.com/

Dzięki, któremu możesz nie tylko szybko wygenerować wypełniacz ale też określić z czego ma się on składać – czy mają to być paragrafy czy też lista.

Podsumowanie

Zapoznając się z artykułem, poznałeś kluczową różnicę pomiędzy korzystaniem z „ręcznych wypełniaczy” a wypełniaczy zautomatyzowanych Lorem ipsum. Dla projektanta stron internetowych opisane narzędzie używane jest niemal codziennie – obiektywnie patrząc mało jest projektów, gdzie z góry wszystkie treści mamy dostarczone z góry. W przypadku pytań zapraszamy do pozostawienia komentarzy.

Komenatrze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?