Strony internetowe Landing Page

Strony internetowe Landing page

W dzisiejszym świecie żyjącym większości w Internecie, wielu przedsiębiorców decyduje się na uzupełnianie swoich ofert o działalności internetowe. Firmy zyskują dzięki takim rozwiązaniom licznych klientów, promują się dzięki wszechobecnemu marketingowi oraz mają większą możliwość poszerzania swoich usług. Jedną z ofert naszej firmy, zarówno dla przedsiębiorstw, jak również dla osób prywatnych jest zakładanie stron landingowych.

Strony internetowe zachęcające do działania

Osoby pracujące przez Internet z pewnością spotkały się już z terminem Landing Page. To specjalne strony, stworzone w taki sposób, by poinformować odwiedzającego o najważniejszych informacjach i zwrócić na nie jego uwagę. Mogą być to nowości na stronie, atrakcyjne promocje, zapis na szkolenie lub zachęta do pobrania e-booka. Koncepcją takich stron, które są w ofercie między innymi naszej firmy, nie jest tylko nakierowanie klienta na kupno danego produktu, lecz inteligentne przyciągnięcie jego uwagi w atrakcyjny sposób. Strony tworzone przez nas tego właśnie typu są więc często w energetycznych kolorach, zachęcających do podjęcia działania przez klienta. Napawają optymizmem odbiorcę i ukierunkowują go na określone działanie. Motywujący aspekt na stronie landingowej, jest ogromnym atutem. Odbiorca widząc stronę, która zachęca go do działania, odpowiednio mobilizuje do postawienia jakiegoś nowego kroku, chętniej skorzysta z reklamowanych usług. Człowiek pozytywnie zaskoczony ofertą, jest bardzo dobrym klientem oraz samoistnym marketingiem.

Najważniejsze aspekty stron landingowych

To co wyróżnia Landing Page wychodzące z naszych rąk, od tradycyjnych stron internetowych to na pewno prosty wygląd, nie nachalny, ale przyciągający wzrok design oraz mocno skondensowana treść. Najczęściej na tego typu strony można natknąć się po kliknięciu w link sponsorowany lub reklamę. Pamiętać należy, że zwykle strony tego typu nie reklamują całej firmy, a tylko zwracają uwagę na konkretną jej usługę.

Strony landingowe wykorzystywane są najczęściej w działaniach marketingowych. Zwykle na środku strony umieszczamy zdjęcie lub grafikę, a pod nią mocno akcentujący z resztą przycisk reklamujący daną usługę lub czynność – KONTAKT, ZAKUP, PROMOCJA. Często pojawiają się również aspekty zachęcające np.: wymiana korzyści ze skorzystania z danej usługi. Oryginalne umieszczenie na stronie zalet, zachęca czytelnika chociażby do zobaczenie pełnej oferty firmy lub zapoznania się z opiniami promowanego produktu. Dzięki skorzystania z naszej oferty, Twoja strona landingowa będzie wyjątkowo wyróżniała się na tle innych tego typu. Daje Ci to możliwość do uzyskania nowych klientów do przyszłej współpracy.

Jedną z ważniejszych aspektów stron landingowych jest dokładne określenie grupy odbiorców, czyli tak zwanej persony marketingowej. Jest to nic innego jak określenie idealnego odbiorcy dla naszej strony. Warto zadać sobie pytanie jaka ta osoba jest, czego oczekuje, jakie pytania związane z oferta mogą pojawić się w jej głowie, jakie może mieć wątpliwości oraz jaką ma motywację. Wchodząc na przeciw naszemu potencjalnemu odbiorcy, staramy się więc, by oferta na stronie była tak przemyślana, by zawierała wszystkie najważniejsze informację. Na stronach landingowych treści jako takiej jest niewiele, dlatego warto zadbać o to, by była ona bardzo przejrzysta i bardzo treściwa.

Jak stworzyć atrakcyjną stronę?

Wszystko zaczyna się od pomysłu. Większość osób tworząc strony landingowe ma na celu chęci zarobku, urozmaicenia własnej firmy lub marketingu. Stworzenie odpowiedniej i oryginalnej strony, spełniającą swoją marketingową funkcje nie jest jednak takie proste. Na efekt końcowy składa się wiele aspektów. Osoby bez doświadczenia w tej branży mogą mieć trudność z założeniem takiej strony. Nasza firma oferuje usługi tworzenia stron landingowych i pomoc w późniejszym ich prowadzeniu, modyfikowaniu. Dla osób bez doświadczenia to idealna propozycja.

Jeśli jednak, ktoś chciałby spróbować własnych sił w tworzeniu landing page, to warto zastanowić się na początku, czego dokładnie miałaby dotyczyć otwarta strona, jakie treści chcemy na niej umieścić oraz jakie elementy mają przyciągnąć czytelnika. Ciekawą opcją dla osób, które pierwszy raz zakładają stronę, jest skonstruowanie własnej listy, określającej kilka najważniejszych aspektów.

Poniżej przedstawiamy przykład takiej check listy:

  1. Czy nagłówek i przycisk CTA są widoczne od razu po wejściu na stronę?
  2. Czy odbiorca przed upływem 5s jest w stanie określić jakiego tematu dotyczy strona?
  3. Czy na stronie określone zostały korzyści skorzystania z danej usługi?
  4. Czy podana strona jest odpowiednim i logicznym rozwinięciem reklamy?
  5. Czy grafika i design strony nie przysłania jej treści?
  6. Czy treść jest odpowiednio skomponowana i tworzy zwarty, krótki tekst?

Dzięki stworzeniu takiego typu listy, na pewno praca nad stroną będzie szybsza i efektywniejsza. Spełnienie tych najważniejszych punktów z listy, zwykle jest gwarancją sukcesu.

Kiedy już określimy tematykę strony, wiemy mniej więcej jak ma ona wyglądać i mamy stworzoną listę najważniejszych aspektów, możemy przejść do jej realizacji. Istnieje wiele opcji otworzenia własnej strony landingowej. Istnieją programy wspomagające, w tworzeniu stron landingowych. Trzeba jednak poznać dokładne możliwości programu i wiedzieć jak dokładnie powinno to wyglądać.

Doskonałą możliwością dla wszystkich zainteresowanych otworzeniem strony landingowej jest nawiązanie współpracy z naszą firmą, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych na CMS WordPress. Pracujemy z profesjonalistami w tej dziedzinie. Osoby, dbające o dobro naszych klientów są niezwykle twórczy. Zadbamy o wygląd Twojej strony, tak by zyskała ona szereg odbiorców. Pracujemy na znanym i cenionym oprogramowaniu, oferującym wiele ciekawych szablonów. Nasi specjaliści chętnie wyjaśnią, jak w późniejszym czasie możesz sam wprowadzać treści na stronę i ją dowolnie modyfikować. Jesteśmy firmą z dużym doświadczeniem w tworzeniu stron za pomocą programu WordPress. Charakterystyką naszych stron jest profesjonalny wygląd, przejrzystość i wyjątkowy styl. Zdajemy sobie sprawę, z tego jak ważne w dzisiejszych czasach jest odpowiednie zadbanie o najwyższą jakość usług. Oferujemy wykonanie Landing Page już od 1000zł. Konkurencyjna cena oraz wysoka jakość usług sprawia, że wiele osób nam zaufało i doceniło nasza pracę.

Jesteśmy do pełnej dyspozycji naszych klientów, pojawiające się wątpliwości chętnie rozwiejemy oraz odpowiemy na wymagające pytania. Strona landingowa wychodząca z naszych rąk będzie z pewnością atrakcyjna w oczach odbiorcy. Zapraszamy do współpracy.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?