Projektowanie banerów

Projektowanie banerów reklamowych

Internet pełen jest banerów, których celem jest zwrócenie uwagi użytkowników. Nie każdy jednak jest w stanie osiągnąć oczekiwany efekt, toteż niektóre banery bardziej przyciągają wzrok, inne denerwują, a na jeszcze inne nawet nie zwraca się uwagi. Choć nie istnieją sposoby na stworzenie idealnej grafiki, to jednak warto zdawać sobie sprawę z pewnych wskazówek, które pomogą stronie internetowej w osiągnięciu zamierzonego celu.

Od lat zajmujemy się tworzeniem grafiki i doskonale wiemy, czego oczekują od nas klienci. Zdajemy sobie sprawę z tego, że stworzenie dobrego baneru wcale nie jest łatwe – wyciągamy więc pomocną dłoń w stronę osób, które dopiero zaczynają przygodę z prowadzeniem strony WWW i potrzebują wsparcia w zakresie grafiki. Tym, którzy nie posiadają jeszcze swojej witryny, dedykujemy z kolei usługę tworzenia serwisów internetowych. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług?

Grafika na stronie internetowej – jaką rolę pełni?

Użytkownik, który trafia na Twoją stronę internetową, dokonuje oceny znajdującej się na niej treści w ciągu kilku sekund. To właśnie wtedy podejmuje decyzję o tym, czy postanowi zostać na portalu, czy też zrezygnuje z dalszego jego przeglądania. Twoim celem jest zatrzymanie użytkownika na stronie, tak aby zapoznał się z pełną jej zawartością. Konieczne jest więc zadbanie o atrakcyjność witryny. To ona będzie przecież pierwszym sygnałem dla potencjalnego klienta, że warto pozostać na Twoim serwisie nieco dłużej.

Grafiki na stronie internetowej pełnią niezwykle ważną rolę. Okazuje się bowiem, że portale, które zostały nimi wzbogacone, uzyskują znacznie większą oglądalność. Dbając o profesjonalne wykonanie zdjęć można również przyczynić się do większej sprzedaży – klienci często od informacji o danym produkcie, znacznie bardziej cenią sobie dobrze stworzone grafiki.

Jak stworzyć dobry baner na stronę WWW?

Wiedząc już, jak kluczowa jest odpowiednia oprawa graficzna, można zastanowić się nad tym, jak właściwie powinien wyglądać dobry baner na stronę internetową. Jak łatwo się domyślić, podstawą jest jakość wykonania. Zaszumione, w złej rozdzielczości grafiki, które dodatkowo są niedopasowane tematycznie, tylko odstraszą potencjalnych klientów. Kluczem jest więc właściwy dobór stylistyki, a także przyjazny i czytelny układ strony. Musisz pamiętać, że baner znajdujący się na Twojej witrynie jest wizytówką Twojej firmy. Czy naprawdę chciałbyś, aby kojarzono Cię z kiepską jakością i niechlujnym wykonaniem?

Choć wydawać by się mogło, że wyżej wspomniane aspekty są już wszystkim, na co należy zwrócić uwagę, to jednak okazuje się, że warto pamiętać także o wielu innych kwestiach. Nie bez znaczenia pozostaje bowiem odpowiednie rozmieszczenie elementów na stronie. Z racji na to, że witryny przegląda się od lewej do prawej (zaczynając od nagłówka), logotyp najczęściej umieszcza się w lewym, górnym logu. Podobnie sprawa wygląda w przypadku baneru – ten również powinien zostać umieszczony wysoko na stronie, dzięki czemu użytkownik od razu będzie wiedział, co może znaleźć na stronie. To z kolei pomoże mu w szybkiej identyfikacji produktu – taka metoda pozwoli zachęcić go do zapoznania się z resztą treści i pozostania na stronie.

Dobry baner gwarantuje indywidualność

Przeglądając internet, można odnieść wrażenie jakoby większość stron była do siebie podobna. Nic w tym dziwnego – wiele witryn opartych jest o ten samym styl, podobne ułożenie, a także design. Często zdarza się również, że nawet ich zawartość niewiele się od siebie różni. Każdej osobie, która prowadzi swoją stronę, powinno zależeć na tym, aby wyróżniać się spośród innych – wypełnienie swojego portalu tymi samymi sloganami czy kiepsko wyglądającymi grafikami, świadczy o niskim poziomie inwencji twórczej osoby, która zajmowała się tworzeniem witryny. Chcąc, aby strona stała się popularna i jedyna w swoim rodzaju, warto przemyśleć, w jaki sposób mogłaby się wyróżnić na tle konkurencji. Jeśli nie posiadasz wiedzy, na temat tego, jak wykonać dobrą stronę, a tworzenie grafiki jest Ci całkiem obce – zachęcamy, abyś skorzystał z naszej pomocy. Doskonale znamy się na swojej branży i jesteśmy w stanie wesprzeć Cię w osiągnięciu sukcesu w Twojej dziedzinie. Na swoim koncie mamy ogromną ilość wykonanych projektów graficznych, które pozwoliły naszym klientom wznieść swój biznes na wyższy poziom.

Choć wydawać by się mogło, że tworzenie banerów czy stron internetowych jest jedynie kwestią umiejętności, to jednak okazuje się, że nie mogłoby obejść się także bez wielu zabiegów, których celem jest upiększenie końcowego “produktu”. Niezwykle istotne jest pokazanie klientom swojej indywidualności, a z racji na to, że większość ludzi to wzrokowcy – odpowiedni design ma gigantyczne znaczenie. Chętnie pomożemy Ci wybrać właściwą identyfikację wizualną, tworząc dopasowany do Twoich potrzeb projekt graficzny. Kopiowanie innych, którzy osiągnęli sukces, to jedynie potwierdzenie braku indywidualności, a przecież nie to jest Twoim celem. Nie kopiuj – daj sobie pomóc.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?