Blog internetowy WordPress

Blog wordpress

Każdy twórca internetowy pragnie, by jego blog przyciągał nowych czytelników. Stara się prowadzić go na jak najwyższym poziomie, dbając o każdy szczegóły. Nie zawsze jednak udaje się zdobyć zadowalający nas poziom. Zwłaszcza widząc statystyki odwiedzających bloga, których z biegiem czasu nie przybywa. Niekiedy jest to spowodowane małą przejrzystością strony, nieatrakcyjnymi tekstami lub słabym marketingiem. Nie wszyscy mają jednak na tyle umiejętności i czasu, by stworzyć wybitnie dobrego bloga. W takich przypadkach przydaje się zasięgnąć pomocy u osób, które są w tej dziedzinie specjalistami.

Istnieje wiele możliwości utworzenia własnego bloga w sieci. Wiele też firm i systemów powstało, by tą czynność nieco uprościć i usprawnić. Jednym z takich systemów jest WordPress, czyli system CMS, który jest niczym innym jak właśnie oprogramowaniem do tworzenia blogów. Jego twórcami w 2003 roku zostali Mike Little oraz Matta Mullenwega. W dalszym ciągu prowadzą wspólnie firmę WordPress.org, firma udostępnia oprogramowanie osobom, chcącym założyć bloga lub prowadzić dowolną stronę internetową. Twórcy mieli nadzieje stworzyć system dostępny dla każdego, łatwy w obsłudze wraz z możliwością dowolnego modyfikowania treści zawartych w blogu bez znajomości programowania, i im się to udało. W efekcie WordPress to jeden z najpopularniejszych tego typu systemów, dzięki któremu bez problemu można stworzyć stronę internetową i ją w łatwy sposób prowadzić oraz dowolnie modyfikować. Dodatkowym atutem jest ogromna liczba motywów strony do wyboru, dając możliwość stworzenia wyjątkowego bloga o niebanalnym wyglądzie.

Jak stworzyć stronę na podstawie CMS WordPress?

W CMS WordPress użytkownik ma do dyspozycji mnóstwo darmowych motywów stron, które można również modyfikować. Jest także możliwość pobrania z bazy specjalnych wtyczek, które pozwalają na dodanie innych funkcjonalności na tworzoną stronę. Daje to nieograniczoną możliwość rozwoju strony.

Aby zacząć korzystać z WordPress należy mieć własny hosting. Następnie należy wykupić domenę oraz mieć dostęp do FTP. Kiedy spełniamy już te kryteria, możemy przejść do pobrania systemu ze strony wordpress.org, a następnie stworzyć bazę danych na swoim serwerze. Kolejnym krokiem jest wgranie uprzednio rozpakowaną paczkę z oprogramowaniem na serwer oraz uruchomić instalacje systemu (poprzez wywołanie swojej domeny w pasku przeglądarki). Kreator instalacji systemu, poprowadzi nas za rękę podczas konfiguracji  systemu.

Kiedy wszystkie powyższe kroki są już gotowe, możesz zalogować się do kokpitu swojego bloga, gdzie będziesz go tworzył. Tutaj też pojawia się kilka opcji do wyboru jeśli chodzi o motywy. Jest możliwość wybrania motywu spośród tysięcy darmowych lub zakupić za niewielką opłatą dostęp do jeszcze większej bazy szablonów. CMS WordPress daje każdemu użytkownikowi opcje zmiany motywu strony w dowolnym momencie. Zorganizowane jest to jednak tak, by zmienić tylko motyw bloga i nie wpływać na jego treść. Wybierając motyw do swojej strony należy wziąć pod uwagę kilka aspektów:

  • Przejrzystość – Blog musi być w przejrzystej i czytelnej formie. Jeśli zawarte w nim treści są o podobnej tematyce, dobrze jest dać możliwość czytelnikowi wyboru jakie treści mu bardziej odpowiadają. Jeśli jednak nie ma jednej tematyki bloga, powinno być to zaznaczone w przejrzysty sposób, tak by interesujące treści czytelnik mógł łatwo sobie wyszukać.
  • Szablon responsywny – Wybrany motyw powinien dostosowywać się do ekranu urządzenia na jakim będzie przeglądany. Często można się spotkać z tym, że niektóre strony internetowe świetnie wyglądają na dużym ekranie, jednak kiedy chcemy otworzyć je na ekranie telefonu całkowicie są nieczytelne. Warto na to zwrócić uwagę, bo z pewnością przyciągnie to większą liczbę czytelników.
  • Chwytliwa nazwa – W tworzeniu bloga jest to jedna z pierwszych rzeczy jakie należy wymyśleć. Oryginalna i ciekawa nazwa nie dość, że przyciągnie odbiorców, jak i sama wypracuje markę bloga.

Ciekawa propozycja dla każdego

Dzięki współpracy z nasza agencją, która od A do Z, zajmie się tworzeniem Twojego bloga,  zyskasz czas, który możesz przeznaczyć całości na budowaniu treści. Zaprojektowany blog będzie wyjątkowy i niepowtarzalny, a przede wszystkim zaprojektowany zgodnie ze sztuką UX. Co za tym idzie, tak utworzonego bloga będzie można bez problemu przeglądać na każdym urządzeniu, gdyż będzie on responsywny. Oznacza to, że będzie miał możliwość swobodnej adaptacji do wielkości ekranu urządzenia. Kolejnymi rzeczami jakimi zajmie się nasza firma jest pomoc w późniejszym prowadzeniu bloga. Dla osób zupełnie nie związanych z tą branżą będzie to bardzo atrakcyjna oferta. Nie każdy bowiem zna się na prowadzeniu stron internetowych i ich modyfikowaniu. Coraz więcej osób korzysta z usług naszej firmy z powodu indywidualnego podejścia do każdego zlecenia, profesjonalną opiekę klienta i nie tuzinkowe pomysły, które zadowolą nie jednego z was.

Cena za stworzenie bloga opartego na CMS WordPress w naszej firmie zaczyna się już od 1300zł.

Zalety skorzystania z naszych usług:

  • Strona wykonana przez profesjonalistów;
  • Atrakcyjny i niepowtarzalny wygląd bloga;
  • Oszczędność czasu;
  • Przystępne ceny;
  • Możliwość modyfikowania bloga samemu;
  • Pomoc w prowadzeniu bloga;

Świat idzie do przodu, a firmy internetowe zyskują ogromną popularność i zainteresowanie. Nie ma co ukrywać, że teraz prawie każdy robi zakupy przez Internet, czyta tematyczne blogi lub korzysta z wielu stron internetowych. Ludzie poszukują coraz to nowszych treści internetowych, szukają ciekawych tematów, blogów podróżniczych i inne. Jeśli posiada się inspirujący pomysł, warto zastanowić się nad stworzeniem własnej witryny bądź bloga. Z pewnością znajdzie on szereg odbiorców. Wykonany profesjonalnie i przejrzyście z pewnością zyska uznanie wśród czytelników. Zawsze warto spróbować własnych sił w Internecie, nigdy nie wiadomo jak dana sytuacja się rozwinie.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?