Jaki edytor wybrać do pracy nad stronami internetowymi?

Ciężko sobie wyobrazić tworzenie bardziej zaawansowanych stron w notatniku. Każdy kto miał przyjemność pracy w tym wspaniałym narzędziu, zdaje sobie sprawę jak kłopotliwa jest jego edycja czy też szukanie błędów. Jako młody webdeveloper, powinieneś korzystać z nowszych narzędzi, które uproszczą Twoją pracę a także wskażą Ci gdzie mogłeś popełnić błąd. W tym artykule przedstawimy jeden program, z którego korzystamy na co dzień (nie chcemy pokazywać Ci zbędnych zestawień, które w niczym nie pomogą), uważamy, że jest on doskonałym narzędziem pod kątem ogólnych prac programistycznych a w dodatku jest darmowy. O jakim programie mowa?

Visual studio code

Visual Studio Code

Link do oficjalnej strony projektu: https://code.visualstudio.com/

Sam program można określić jako pewnego rodzaju „kombajn” – posiada on naprawdę sporo możliwości oraz obsługuje wiele języków programowania. Umiejętność posługiwania się nim na pewno przyda Ci się w dalszej karierze zawodowej.

Jakie są zalety programu Visual Studio Code:

Uniwersalność – Obsługuje niemal wszystkie języki programowania. Polecany jest w pracy zarówno front end developera jak i back end developera (jeżeli chodzi o darmowe oprogramowanie)

Dostępność – jest to oprogramownie typu open-source

Kolorowanie składni – Edytor oddzieli kolorami poszczególne tagi/skrypty witryny, dzięki czemu cały kod będzie przejrzysty i prosty w dalszej edycji.

Praca na wielu kartach – przedstawiony edytor (podobnie jak już większość) posiada możliwość pracy na większej ilości zakładek niż 1 (w odróżnieniu od notatnika)

Multi zaznaczanie – Możliwość edycji kilku linii kodu w tym samym czasie

Szybkie wyszukiwanie – program dostarcza narzędzie, które w szybki sposób wyszuka nam daną frazę kluczową, zwrot lub wyrażenie regularne

Auto formatowanie – program sam zadba o ład w kodzie (poprawi jego wygląd pod kątem edycyjnym)

Wsparcie – program cały czas jest rozbudowywany i posiada duże społeczeństwo. W przypadku błędów lub pytań szybko uzyskasz odpowiedź

Modułowość – program oferuje możliwość doinstalowywania nowych rozszerzeń/narzędzi wspierających naszą pracę

Terminal – w przypadku kodowania aplikacji back endowych, program posiada wbudowany terminal

Samych zalet aplikacji jest znacznie więcej, jednak wymieniliśmy te, które na początku będą dla ciebie najistotniejsze.

Podsumowanie

Przedstawiony Edytor będzie odpowiedni zarówno do prac w HTML/CSS jak i językach programowania. Wczesne zaznajomienie się z tym oprogramowaniem, na pewno wspomoże Twój rozwój przy tworzeniu serwisów internetowych. W przypadku pytań zapraszamy do pozostawienia komentarzy.

Komenatrze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?