Jak zdobyć lajki na facebooku?

Polubienia na facebooku to tylko jedna z opcji, która pozwala na zwiększanie wiarygodności i widoczności Twojego profilu. Dlaczego tak wiele mówi się o lajkach? Powód jest prosty, pomagają przekonać użytkowników do oferowanych usług poprzez wzrost widoczności profilu. Warto wiedzieć, w jaki sposób naturalnie pozyskiwać lajki, aby fanpage stawał się coraz bardziej popularny i rozpoznawalny.

Poniżej przedstawiamy listę popularnych sposobów na naturalne pozyskiwanie lajków oraz sposoby, których lepiej unikać, aby nie narażać się na spadek widoczności profilu.

1. Zaproś znajomych do polubienia fanpage

Pierwszą rzeczą, jaką warto wykonać na nowym fanpage’u to zaproszenie znajomych do jego polubienia. Dzięki temu fanpage nie będzie pusty, co więcej każdy nowy lajk może spowodować wzrost zainteresowania użytkowników Twoim profilem. Nie należy przesadzać, gdyż nowe profile z natury zyskują na popularności bardzo powoli. Staraj się pozyskiwać maksymalnie kilka lajków dziennie, co powinno być wystarczające, aby profil naturalnie zacząć zyskiwać lajki od nowych użytkowników. Po pewnym czasie, gdy popularność profilu zacznie wzrastać warto ograniczyć to działanie najlepiej do zera.

Warto wspomnieć, że lajki oraz fanów pozyskuje się przede wszystkim, aby dostarczać im odpowiednie treści, stąd społeczność profilu nie powinna składać się wyłącznie z Twoich znajomych.

2. Twórz wartościowe treści

Wiarygodny fanpage powinien dostarczać jak najbardziej wartościowe treści, aby użytkownicy chcieli do niego wracać. Jest to bardzo skuteczna metoda wymagająca poświęcenia największej ilości czasu oraz pieniędzy.

Zwracaj uwagę, aby przygotowywane treści oraz grafiki były zgodne z misją, oraz wizją firmy, a także odpowiadały na oczekiwania klientów. Pamiętaj, że regularnie dodawane treści pozwolą użytkownikom wciąż wracać na Twój profil. Treści publikowane na profilu nie muszą być rozbudowanymi artykułami, możesz udostępniać ciekawostki, informacje szkoleniowe, nagrania ze spotkań czy konferencji, a także zdjęcia lub grafiki. Ważne, aby każdy post był przyciągający, interesujący i odpowiadający na oczekiwania użytkowników.

Nie zawsze wiemy, jakie dokładnie oczekiwania mają użytkownicy, stąd warto tworzyć cykliczne akcje np. pytania i odpowiedzi bądź spotkania na żywo, aby poznać użytkowników i ich oczekiwania.

3. Skorzystaj z Facebook Ads

Facebook Ads i posty promowane to znakomity sposób na dotarcie do dopasowanych użytkowników, którzy być może zostaną z nami na dłużej. Zaletą tego działania jest możliwość dopasowania grupy docelowej, co zwiększa popularność posta oraz całego profilu.

Metoda ta jest dość kosztowna, jednak warto promować przynajmniej jeden post tygodniowo, aby posiadać stały napływ nowych użytkowników, a co za tym idzie lajków.

Każdy post promowany warto odpowiednio przygotować, aby był interesujący, dopasowany do grupy docelowej oraz zachęcający do zapoznania się z całym profilem. Warto co jakiś czas sprawdzać ilość pozyskanych polubień, aby odpowiednio dopasowywać posty pod kątem nowych użytkowników.

4. Bądź aktywny na innych profilach

Aktywność na profilach podobnych to ciekawe i bardzo wartościowe działanie, które w znakomity sposób wspomaga popularność profilu. Sprawdź profile podobne, konkurencyjne lub poruszające podobną tematykę i staraj się cyklicznie komentować i lajkować ich posty.

Wartościowe oraz merytoryczne komentarze spowodują, że inni użytkownicy zobaczą Twój profil i być może go odwiedzą. Jeśli dodasz merytoryczny komentarz masz szansę na wywołanie dyskusji, która odpowiednio poprowadzona przekona do Ciebie wielu nowych użytkowników.

Staraj się nie komentować wszystkich postów naraz, działaj powoli, zanim skomentujesz, zapoznaj się z treścią posta, zadawaj pytania lub przedstawiaj własne zdanie. Nie idź w ilość, a w jakość wypowiedzi. Pamiętaj, że każdy komentarz, jaki pozostawisz Twoim profilem, będzie świadczył o jego jakości.

5. Umieszczaj poruszające treści

Podczas planowania postów postaraj się znaleźć miejsce dla postów, które swoją treścią poruszą odbiorców. Zarówno pozytywne, jak i negatywne informacje mogą zostać przedstawione w taki sposób, aby użytkownicy wpadli w euforię lub smutek ze zrozumieniem.

Nie ukrywaj sukcesów, informuj o błędach, publikuj rozwiązania, pokazuj co się dzieje. Każdy post jest okazją do dyskusji, polubień i aktywności użytkowników, która bezpośrednio przenosi się na wzrost popularności Twojego profilu.

W przypadku postów o pozytywnym wydźwięku warto spróbować promować post za pomocą facebook ads, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego widoczność oraz pozyskać większą ilość lajków i użytkowników zainteresowanych Twoim profilem.

6. Twórz tematyczne konkursy i rozdania

Kiedy posiadasz dużą społeczność warto działać pod kątem nie tylko pozyskiwania nowych fanów, ale także pod kątem utrzymywania obecnych fanów przy Tobie. Warto zastanowić się nad tworzeniem konkursów lub rozdań, aby użytkownicy mogli bardziej zaangażować się w Twoje treści.

Warto postawić na kreatywne zadanie konkursowe połączone z koniecznością przeglądania profilu, aby nowi użytkownicy mieli konieczność zapoznania się z przynajmniej większością Twojej twórczości. Możesz wymagać od użytkowników np. policzenia wybranych postów, znalezienia posta z konkretną cechą lub znalezienia posta i stworzenie śmiesznego obrazka.

Jedyna większa wada tej metody to sztuczny napływ nowych fanów, który po zakończeniu konkursu może w całości odejść, jednak kreatywne zadanie konkursowe powinno skutecznie ograniczyć ilość takich osób do minimum.

Działania, których stosowanie może przynieść szkodę

Poszukując sposobów napozyskanie lajkówtrafić można na działania szybkie, jednak ostatecznie niekorzystne dla wiarygodności Twojego profilu. Warto je znać, aby w przyszłości omijać szkodliwe działania zapewniające błyskawiczne efekty z negatywnym wpływem.

1. Lajk za lajk

Podczas przeglądania profili na facebooku trafić można na profile z dużą ilością fanów i lajków, które oferują tak zwaną wymianę polubień. W teorii niczym złym jest otrzymywanie lajków z innych profili, jednak w momencie, gdy Twoja społeczność składa się w większości z profili sztucznie pozyskujących lajki, zmniejsza ona wiarygodność Twojego profilu.

Dodatkowo napływ polubień za pomocą metody lajk za lajk powoduje często masową rotację lajków od fanów tego typu profili, którzy lajkują Twój profil celem otrzymania lajka od Ciebie. Lepiej otrzymać mniej polubień od realnych fanów niż więcej od sztucznych profili.

2. Zakup lajków

Portale aukcyjne pełne są ofert, które mają na celu zapewnienie przypływu wybranej ilości fajnów i lajków w określonym czasie.

Jak się zapewne domyślasz, metoda ta jest szkodliwa dla wizerunku Twojego profilu, ponieważ jak poprzednio sprowadza pusty ruch bez większego przełożenia na społeczność. Dodatkowo metoda ta jest łatwo wykrywalna, jeśli nie będziesz stosować jej do promocji każdego posta, gdyż spowoduje nienaturalny wzrost lajków na małej grupie postów.

Zdecydowanie lepszą alternatywą od zakupu lajków jest skorzystanie z facebook ads – obie metody generują koszty, jednak promocja postów w określonej grupie docelowej może przynieść Ci wartościowych fanów oraz realne polubienia.

Podsumowując

Powyższe metody przedstawiają zarówno wartościowe, jak i szkodliwe metody pozyskiwania lajków na facebooku. Dobierając strategię rozwoju Twojego profilu pamiętaj, że celemjest stworzenie aktywnej społeczności, dlatego warto unikać wszelkich sztucznych działań, które przynoszą bardzo szybkie efekty, jednak w dłuższej perspektywie czasu mogą bardzo poważnie zaszkodzić wiarygodności Twojego profilu.

Komenatrze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Gotowy na bezpłatną konsultacją?